Russian (CIS)English (United Kingdom)Lithuanian

KALNŲ SKRUZDĖS (Polyrhachis vicina Roger)

Polyrhachis_vicina_Roger   

Skruzdė - tai nuostabus vabzdys, vienas iš didžiausių ir labiausiai klestinčių mūsų planetos gamtos pasaulio vabzdžių šeimos atstovas. Gintaro, kurio amžius siekia daugiau nei šimtas milijonų metų, pavyzdžiuose mes galime pamatyti priešistorinių skruzdžių,

    Kalnų skruzdėse Polyrhachis vicina Roger yra baltymų nuo 40 iki 55 proc, būtinų žmogaus organizmui mineralų - 14 rūšių, aminorūgščių - 19 rūšių (iš jų būtinų žmogaus organizmui aminorūgščių - treonino, fenilamino, valino, izoleucino, leucino, lizino, metionino, triptofano); gausu vitaminų Ą, Ā1, Ā2, Ā12, Ń, D, Å ir kt.; iš neorganinių druskų yra kalcio, geležies, fosforo, seleno ir cinko, tarp jų ypač daug yra cinko druskų. Šios unikalios maisto žaliavos mitybinė vertė viršija net laukinio kalnų ženšenio vertę (pagal lygines jų proporcijas).

    Korporacijos „Fohow" kordycepso produktų nedidelės dozės iš tiesų veikia kaip nutriceutikai ir sugeba natūraliai sureguliuoti visas medžiagų apykaitos rūšis - baltymų, riebalų, angliavandenių bei mineralų.

    Kompanijos „Fohow" BVP reguliuoja imunitetą, atnaujina kepenų, inkstų bei kitų organų ląsteles, žarnyno mikroflorą ir taip normalizuoja homeostazę. Visiems žinoma, kokia reikšmę imuninės sistemos būklei turi žarnynas. Kordycepsas ir Linčži koreguoja žarnyno gleivinės imu­ninę sistemą, aktyviai apsaugo organizmą nuo virusų, bakterijų bei toksinų poveikio. (Čijunskienė B., 2004)

    Naujos kartos maisto papildų vertė yra ta, kad jų sudėtyje esantys natūralūs kompleksai, vitaminai, mikro- ir makroelementai yra subalansuoti. Dėl to šie preparatai yra lengvai pasisavinamų, gyvybiškai svarbių žmogaus organizmui medžiagų šaltinis, kurių pastaruoju metu ypač stokojama, nes šiuolaikinio žmogaus racione yra daugybė rafinuotų produktų. Vartojant preparatus rekomenduojamomis dozėmis, jie neturi energinės vertės ir nepakeičia įprastinės mitybos. Šie ekologiški preparatai vertingi todėl, kad juose yra gamtos subalansuotas ypač darnus mūsų organizmui aminorūgščių, vitaminų bei mineralų kiekis ir visiškai nėra jokių toksinių medžiagų (A.Girič, 2003).

    Reikia pastebėti, kad net mažiausios skysto kordycepso preparatų dozės veikia žmogaus organizmą. A. Girič (2004 m.) taip aprašė mikrodozių veikimo mechanizmą: „Nedidelio kiekio preparato pasisavinimas vyksta burnos ertmėje endocitozės (ląstelė preparatą pagauna ir stumia) būdu. Vėliau preparatas pristatomas „adresatui"- pažeistam organui (energoinformacinis mechanizmas), o SOS signalas tai iškreipta banga, kurią skleidžia pažeistas organas. Tokiu būdu mažos preparato dozės veikia kaip patologinių bangų, kurias skleidžia įvairių blogai veikiančių organų ląstelės, reguliatoriai. Tokio poveikio rezultatas yra ląstelės membranų tamprumo, taip pat ląstelių ir tarpląstelinės erdvės apykaitos procesų pagerėjimas.

    Apskritai, tiek kordycepso, tiek kitų aukštesniųjų grybų preparatai veikia ir fiziologiniu, ir energoinformaciniu lygiu